Shiba Inu Lideri Ethereum ETF’yi Selamladı: SHIB ETF mi?

Shiba Inu lideri Shytoshi Kusama, gelecekte SHIB ETF’lerinin piyasaya sürülebileceğini ima etti. SHIB topluluğunu sorguladı ve konuyla ilgili görüşlerini sordu. Kusama ayrıca 23 Mayıs Perşembe günü Spot Ethereum ETF’lerinin tarihi onayını da selamladı.

Shiba Inu lideri Ethereum ETF’yi selamladı!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, SEC 8 Ethereum ETF’yi onayladı. Bu gelişmede, kripto para piyasasında düzenleyicilere karşı mücadelede umutları artırdı. Bu habere tepki verenler arasında Shiba Inu baş geliştiricisi Shytoshi Kusama da vardı. Dahası, geliştirici bir Shiba Inu (SHIB) ETF olasılığını ima etti. Ayrıca, ekosistem için gelecekteki büyük yükseltmelerden bahsetti.

Kusama, Ethereum’u dönüm noktasından dolayı tebrik etmek için X’te paylaşım yaptı. BU bağlamda, ETF onayı için Ethereum’daki dostlarımızı tebrik ediyoruz!” dedi. Ayrıca, gelecekte potansiyel bir Shiba Inu ETF ile dalga geçti. “Bu SHIB’nin önünü açıyor mu?” diye sordu. Bununla birlikte, topluluğun bu konuda karar vermesine izin verdiği için aynı konuda net bir gösterge yoktu.

Shytoshi Kusama’dan SHIB ETF’yi sorguluyor!

Shiba Inu’dan Kusama, “Bırakayım da siz karar verin… Ben gelmekte olan şeye odaklanmaya devam edeceğim.” dedi. Ayrıca, SHIB ekosistemine daha fazla güven aşılayan çeşitli güncellemeler yapacaklarını ima etti. Buna ek olarak, bu mesaj Shiba Inu yatırımcıları ve meraklıları arasında spekülasyonları ateşledi. Bu kapsamda, meme coin’inin kendi ETF’si ile Ethereum’un ayak izlerini takip edebileceğini öne sürdü.

SEC’in Ethereum ETF‘lerini onaylaması, ajansın son zamanlarda ihraççılarla etkileşime girme konusundaki hareketsizliği göz önüne alındığında beklenmedik bir durumdu. Onaylanan sekiz ETF arasında VanEck, BlackRock, Fidelity, Grayscale, Franklin Templeton, ARK 21Shares, Invesco Galaxy ve Bitwise gibi finansal ağır topların teklifleri yer alıyor. Bu ETF’leri CBOE, NYSE ARCA ve NASDAQ gibi büyük borsalar listeleyecek. Ayrıca, Ethereum’un daha geniş bir yatırımcı yelpazesine erişimini artıracak.

Ethereum ETF ticareti için hala yol var!

Bununla birlikte, 19b-4 başvurularına verilen düzenleyici onaya rağmen, Ethereum ETF‘leri, ihraççılar S-1 kayıt beyanları için onay alana kadar ticarete başlayamaz. Bloomberg analisti James Seyffart, bu sürecin birkaç hafta içinde hızlandırılabileceğini, ancak tarihsel olarak üç ay veya daha uzun sürdüğünü belirtti. Dolayısıyla, bir Shiba Inu ETF’si de yakın zamanda gerçek olmayacak. Ancak durum hala belirsizliğini koruyor.

Öte yandan, bu onayın arkasındaki önemli bir faktör de ABD’li milletvekillerinin siyasi baskısıydı. Daha önce, aralarında Çoğunluk Kamçısı Tom Emmer ve New Jersey Demokrat Josh Gottheimer’ın da bulunduğu bir grup Temsilciler Meclisi üyesi, SEC Başkanı Gary Gensler’e bir mektup göndererek bu ETF’lerin onaylanmasını talep etmişti. Bu arada, Shytoshi Kusama‘nın tweet’i de Shiba Inu için gelecekteki önemli çabaların haberlerini ima etti. Ancak ayrıntılar hakkında şifreli kaldı. Bu durum SHIB topluluğu içinde heyecanı körükledi. Dahası, Kusama’nın bahsettiği gibi bir SHIB ETF’si Shiba Inu’yu meşrulaştırabilir ve büyük bir kilometre taşına işaret edebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir