Yerlikaya duyurdu. 3 suç örgütü çökertildi 45 gözaltı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından flaş bir paylaşım yaptı. Bakan Yerlikaya, Aydın, Erzurum ve Karaman merkezli 5 ilde Jandarma tarafından düzenlenen “KUYU-2” operasyonlarında 3 örgütün çökertildiğini, 45 kişinin de gözaltına alındığını açıkladı.

Operasyonlarda örgütlerin elebaşlarının da gözaltına alındığını vurgulayan Bakan Yerlikaya şu ifadeleri kullandı.

“Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki;

Dünyanın öbür ucuna da kaçsalar, suçta kibirlenen organize suç örgütü üyelerini bir bir yakalayıp adalete teslim edeceğiz. Milletimizin duası ve desteğiyle organize suç örgütlerine ve çetelere karşı operasyonlarımız kararlılıkla devam edecek.

Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinesinde; Aydın, Erzurum, Muş, Karaman ve Konya’da “KUYU-2” operasyonları düzenlendi.

AYDIN:

Söke Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde; Aydın İl Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmalar sonucu; Aydın’ın Söke, Kuşadası, Didim ve Efeler ilçelerinde düzenlenen operasyonlarda; Nitelikli Dolandırıcılık, Resmi Belgede Sahtecilik ve Vergi Usul Kanununa Muhalefet suçlarını işlediği tespit edilen 21 şüpheli yakalandı. Organize suç örgütü üyesi şüphelilerin;

Online Satış Platformlarında kurye olarak faaliyet gösterdikleri,

Akaryakıt istasyonlarından yakıt alınmış gibi göstererek, sahte faturalar ve fişler karşılığında devleti yüksek meblağlarda zarara uğrattıkları tespit edildi.

ERZURUM:

Karayazı Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde; Erzurum İl Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmalar sonucu; Erzurum ve Muş’ta düzenlenen operasyonlarda “Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti” suçunu örgütlü olarak işledikleri tespit edilen 17 şüpheli yakalandı. Organize suç örgütü üyesi şüphelilerin;

Erzurum ve Muş’tan temin ettikleri uyuşturucu ve uyarıcı maddeleri piyasaya sürerek, satışını yaptıkları tespit edildi.

KARAMAN:

Ermenek Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde; Karaman İl Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmalar sonucu; Karaman ve Konya’da düzenlenen operasyonlarda “Tefecilik” suçunu örgütlü olarak işledikleri tespit edilen 7⃣ şüpheli yakalandı. Organize suç örgütü üyesi şüphelilerin;

Yüksek faiz karşılığında ekonomik durumu kötü olan vatandaşlara borç para vererek, karşılığında senet imzalattıkları,

Mağdurların borcunu ödemelerine rağmen imzalatılan borç senetlerini mağdurlara iade etmedikleri ve

Darp, cebir ve silahlı tehditle borcu tekrar tahsil etmeye çalıştıkları,

Mağdurlara, iade etmedikleri senetleri ileri sürerek teminat olarak aldıkları taşınır ve taşınmaz mal varlıklarını icra yoluyla veya zor kullanıp, örgüt üyeleri üzerine devir işlemlerini yaparak haksız kazanç elde ettikleri tespit edildi.

Operasyonlar sonucunda;

Tabanca ve av tüfekleri,

Muhtelif miktarda uyuşturucu madde,

Suçta kullanıldığı tespit edilen çok sayıda; sahte fatura, fiş, senet ve tapu ile

Çok sayıda dijital materyal ele geçirildi.

Söke, Karayazı ve Ermenek Cumhuriyet Başsavcılıkları ile operasyonları gerçekleştiren Kahraman Jandarmamızı tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir